Tanie zaproszenia ślubne

Organizacja ślubu i wesela wymaga sporych nakładów finansowych, zwłaszcza jeśli mowa o dużej uroczystości i sali weselnej z licznymi udogodnieniami. Oczywiście to, że ślub i wesele mają mieć piękną oprawę, nie oznacza, że narzeczeni nie mogą szukać oszczędności. Zaoszczędzić można poprzez rezygnację z usług profesjonalnego kamerzysty i zaangażowanie kreatywnego znajomego, który przygotuje film z wesela. Zaoszczędzić można także, drukując tanie zaproszenia ślubne.

Przygotowanie zaproszeń ślubnych

Zanim narzeczeni zarezerwują salę weselną, muszą oszacować, ilu gości pojawi się na ich weselu. Na tym etapie szczegółowe wyliczenia nie są konieczne, ale osoby zarządzające salą będą pytać o orientacyjną ilość gości. Szczegółową listę należy przygotować dopiero wtedy, gdy przychodzi pora na wręczanie zaproszeń. Jeśli przyszli małżonkowie chcą przygotować imienne zaproszenia, muszą zabrać się za to ze stosowanym wyprzedzeniem. Natomiast gotowe zaproszenia można nabyć od ręki w sklepie z artykułami papierniczymi, dewocjonaliami lub w księgarni. Mogłoby się wydawać, że zakup gotowych zaproszeń z pustymi miejscami do uzupełnienia jest opcją tańszą niż druk zaproszeń z indywidualnego projektu, ale nie zawsze jest to prawdą. W drukarni mogą powstać ładne, a jednocześnie tanie zaproszenia ślubne. Wszystko zależy od złożoności projektu i rodzaju użytych materiałów.

Tanie zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne w korzystnej cenie można zamówić w drukarni, prosząc o wydruk samodzielnie przygotowanego projektu, bądź decydując się na któryś z gotowych wzorów prezentowanych przez drukarnię. Jeśli narzeczeni chcą zatrudnić profesjonalnego grafika, muszą liczyć się z tym, że koszt przygotowania zaproszeń wzrośnie.

Zwykle jest tak, że im mniej złożony projekt, im prostsze zaproszenie, tym niższa cena. Narzeczeni nie powinni obawiać się, że proste zaproszenie nie spodoba się gościom, ponieważ minimalizm cały czas jest w modzie. Minimalistyczne, tanie zaproszenia ślubne uznawane są za jedne z najmodniejszych. Białe tło, stonowana grafika i niewielka ilość zdobień to cechy charakterystyczne skromnych i eleganckich zaproszeń na ślub.

Do tanich produktów można zaliczyć również zaproszenia rustykalne, zainspirowane naturą, rękodzielnictwem, prostymi formami. Do wykonania takich zaproszeń nie wykorzystuje się drogich, efektownych, błyszczących papierów czy lśniących wstążek. Zaproszenia rustykalne nierzadko powstają na szarym papierze, zdobione są sznurkiem jutowym, koronkami i innymi dodatkami nawiązującymi do dawnych, wiejskich klimatów.

Zaproszenia, winietki, zawieszki

Koszt wydruku zaproszenia ślubnego może być niższy, jeśli w tej samej drukarni zostaną zamówione winietki, zawieszki na butelki, księga gości i inne papierowe elementy, stanowiące istotny element oprawy uroczystości ślubnej. Chcąc zaoszczędzić, narzeczeni powinni rozejrzeć się za drukarnią, która oferuje wydruk wszystkich niezbędnych na ślub i wesele papierowych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.