Jaka fototapeta do sypialni?

Fototapeta to jedna z najchętniej kupowanych dekoracji ściennych. Jedna efektowna fototapeta z powodzeniem zastąpi wiele mniejszych ozdób ściennych, takich jak obrazy czy plakaty. Fototapeta nie tylko świetnie wygląda, ale wyrównuje nierówności na ścianie i ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. Fototapety najczęściej zdobią ściany w salonach i pokojach dziecięcych, ale są to produkty na tyle uniwersalne, że z powodzeniem mogą znaleźć się również w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu. Jaka fototapeta do sypialni sprawdzi się najlepiej?

Jak wybrać fototapetę do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym stosunkowo niewiele się dzieje. Przez większość dnia stoi puste, dlatego ściany nie są narażone na nieustannie dotykanie i obcieranie. W sypialni nie powinno być też problemu z nadmierną wilgotnością powietrza, co zdarza się w kuchni i łazience. Dlatego też fototapeta do sypialni nie musi być produktem najwyższej jakości, wyróżniającym się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci czy uszkodzenia mechaniczne, bo ryzyko powstania takich uszkodzeń jest w tym przypadku niewielkie. Jednocześnie warto zauważyć, że z uwagi na to, iż pomieszczenia sypialniane długo zachowują świetny wygląd, remonty przeprowadzane są tam najrzadziej. Oznacza to, że fototapeta może wisieć w pokoju dobrych kilka lat, a to z kolei oznacza, że powinna mieć wyraźny i trwały nadruk. Fototapeta do sypialni musi być odporna na działanie promieni słonecznych, w przeciwnym razie straci kolor zanim doczeka się wymiany.

Modna fototapeta do sypialni

Wybór fototapet jest ogromny, dlatego czasem trudno zdecydować się na jeden konkretny wzór. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju poradniki, które sugerują, by do sypialni wybrać coś, co nie tylko dobrze wygląda, ale i ułatwia zasypianie. Zbyt wyraziste kolory czy motywy, które nie mają wiele wspólnego z odpoczynkiem, a wręcz przeciwnie – pokazują ruch i działanie, niekoniecznie będą najlepszym rozwiązaniem do sypialni. Lepiej postawić na stonowane barwy, sielskie widoczki i motywy kwiatowe. Natomiast w sypialni dziecka dobrze sprawdzą się fototapety w chmurki i gwiazdki.

Najmodniejszą lokalizacją dla fototapety w sypialni jest ściana za zagłówkiem łóżka, choć wiele zależy od układu pomieszczenia. Niemniej przyjmuje się, że w typowej, małżeńskiej sypialni łóżko zwykle stoi pośrodku, a po obu jego bokach znajdują się szafki nocne. Fototapeta powinna znaleźć się za tymi meblami. Natomiast jeśli mówimy o sypialni dla jednej osoby i węższym, dosuniętym bokiem do ściany łóżku, fototapeta powinna znaleźć się właśnie nad tym bokiem.

Fototapeta do sypialni ze zdjęcia

Sypialnia to przestrzeń prywatna, a to oznacza, że mogą znaleźć się tam elementy, które niekoniecznie chcielibyśmy pokazać każdemu, kto odwiedza nasz dom. Sypialnię mogą zdobić prywatne fotografie albo wykonana na ich podstawie fototapeta. Fototapeta ze zdjęcia to ciekawy pomysł na udekorowanie sypialni. Aby przygotować taką fototapetę, wystarczy przekazać wybraną fotografię do dobrej drukarni cyfrowej i ustalić szczegóły dotyczące podłoża i wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.