Czym charakteryzuje się nowoczesna drukarnia?

Szukając w sieci firmy, która zajmie się realizacją projektu graficznego i przygotowaniem różnorodnych produktów drukarskich, możemy natknąć się na drukarnie promujące się jako nowoczesne, cyfrowe, mające wiele wspólnego z nowymi technologiami. W niektórych przypadkach hasła te nie pokrywają się z rzeczywistością, chociaż na polskim rynku funkcjonuje dużo firm stawiających na innowacyjność. Czym charakteryzuje się taka nowoczesna drukarnia?

Co to znaczy, że drukarnia jest nowoczesna?

Analizując ową „nowoczesność” firm drukarskich, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów ich działalności. Na pewno istotny jest zakres usług świadczonych przez drukarnię oraz to, czy firma skłonna jest do współpracy z klientem, który chce zrealizować projekt niestandardowy. Bogata oferta z pewnością jest jednym z wyznaczników nowoczesności. Idealnie, jeśli oferta obejmuje szereg produktów realizowanych za pomocą druku cyfrowego, jak i offsetowego, druku małofarmatowego i wielkoformatowego. Koniecznością jest druk na papierze, ale mile widziane są również inne nośniki (folia, płótno itd.). W ofercie nowoczesnej drukarni znajdują się usługi, z których mogą skorzystać duże firmy, jak i klienci indywidualni, chcący przygotować zaproszenia na imprezę okolicznościową, zamówić fotoksiążkę czy fototapetę. Tak szeroką ofertą może poszczyć się Drukarnia Gutenberg we Wrocławiu.

Nie tylko usługi drukarskie

Jeśli kilku przypadkowym osobom zadamy pytanie o to, czym zajmuje się drukarnia, z pewnością usłyszymy, że drukowaniem rozmaitych dokumentów, ulotek, wizytówek i plakatów. To oczywiście jest prawda, ale nowoczesna drukarnia to nie tylko wydruki. W takim miejscu możemy skorzystać również z usług grafika, który przygotuje dla nas projekt graficzny od podstaw, albo dokończy to, co udało nam się stworzyć we własnym zakresie. Drukarnia to również usługi skanowania, digitalizacja i oczywiście usługi introligatorskie.

Nowoczesna drukarnia zapewnia szybki kontakt różnymi kanałami

Cechą charakterystyczną nowoczesnej drukarni jest również jej szeroka dostępność, co oznacza, że klient może skontaktować się z firmą różnymi kanałami i o różnych porach. Niektóre drukarnie mogą pracować również w godzinach nocnych, a nawet w weekendy, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej zrealizować poszczególne zlecenia, nawet jeśli są to sytuacje nagłe. Osobisty kontakt z pracownikami drukarni jest ważny, ale klienci oczekują czegoś więcej. Większość woli załatwić sprawę na odległość, dzwoniąc, pisząc wiadomość e-mail, korzystając z formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej drukarni, czy też z komunikatorów internetowych.

Szybkie działanie, wysoka jakość wydruków

Nowoczesna drukarnia nie może sobie pozwolić na notoryczne niedotrzymywanie terminów realizacji zleceń. Przeciwnie – przekazuje klientom gotowe wydruki znacznie szybciej niż konkurencja. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość druku. Niedopuszczalne są sytuacje, gdy druk jest zbyt blady, niewyraźny, rozmazany. Nowoczesna drukarnia dokłada wszelkich starań, by zadowolić klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.