Modne zaproszenia ślubne – boho, eleganckie, jakie wybrać?

Późną jesienią i zimą nie odbywa się w Polsce zbyt wiele wesel, co wynika głównie z kiepskich warunków pogodowych. Wiosną rozpocznie się kolejny sezon ślubny, do którego wielu narzeczonych przygotowuje się już teraz, chociażby poprzez zakup zaproszeń ślubnych, które w najbliższym czasie zostaną przekazane gościom. Chcąc kupić modne zaproszenia ślubne, warto prześledzić blogi i czasopisma poświęcone tej tematyce.

Zaproszenie ślubne powinno być przede wszystkim czytelne

Kupując zaproszenie ślubne, należy zwrócić uwagę nie tylko na kolorystykę i zdobienia, ale przede wszystkim na zawartość treściową i sposób, w jaki ta treść została zapisana. Zaproszenie na ślub musi być przede wszystkim czytelne, zatem zbyt mała, wymyślna czcionka i zbyt ściśle połączone litery nie są tu mile widziane. Na wesele nie zaprasza się wyłącznie swoich rówieśników, a osoby w różnym wieku – ciocie i wujkowie w podeszłym wieku mogą mieć problem z rozszyfrowaniem niestandardowego zapisu. Owszem, zaprasza się również słownie, ale większość gości zapamięta wówczas jedynie datę, ewentualnie również nazwę miejscowości, w której odbędzie się ślub. Pozostałe informacje, czyli adres urzędu, kościoła i sali weselnej, muszą być zawarte w zaproszeniu.

Modne zaproszenia ślubne a oprawa wesela

Trendy w branży ślubnej zmieniają się dość szybko, ale dotyczy to przede wszystkim sukien i biżuterii ślubnej oraz sposobu dekorowania sali weselnej. Jeśli chodzi o ten drugi temat, salę weselną dekoruje się przede wszystkim przy użyciu kwiatów oraz białych, zwiewnych tkanin. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się również dekoracje papierowe, które poza funkcją estetyczną, pełnią funkcję użytkową. Mowa tu przede wszystkim o winietkach, księdze gości, księdze życzeń czy drzewku życzeń oraz kartach z podziękowaniami dla gości (czasem umieszczę się w nich pojedyncze cukierki). Papierowa oprawa wesela powinna być spójna z wyglądem zaproszeń ślubnych. Najlepiej, jeśli używa się dokładnie tych samych wzorów, tych samych motywów. Wygląda to bardzo elegancko, poza tym taki zestaw (zaproszenie, winietka, karta z podziękowaniem) będzie dla gości ciekawą pamiątką z wesela.

Modne zaproszenia ślubne, czyli jakie?

Wśród najmodniejszych zaproszeń na nadchodzący sezon wymienia się zaproszenia w stylu rustykalnym oraz zaproszenia ślubne boho. Jeśli chodzi o te pierwsze, są to zaproszenia nawiązujące do natury, do pierwotności, do tego co czyste i niewinne. Treść zaproszenia nadrukowuje się na gładkim, białym papierze. Zaproszenia pozbawione są nadmiaru ozdobników, kolorowych rysunków, złoceń. Dominuje biel, czarne czcionki, delikatne beże i brązy, ale również kolor zielony. Do zdobienia zaproszeń wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak szary papier, sznurek jutowy, wyroby szydełkowe.

Zaproszenia w stylu boho są pod wieloma względami podobne do zaproszeń rustykalnych. Zazwyczaj wykonuje się je na białym albo szarym papierze i korzysta z czarnych czcionek. Unika się wymyślnych, nowoczesnych form, oddając prym wzorom etnicznym. Ale w przeciwieństwie do zaproszeń rustykalnych, zaproszenia boho są bardziej kolorowe i wzorzyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.