Drukowanie – taniej w domu czy w drukarni?

Drukowanie to proces nanoszenia druku na wybrane podłoże. Mówiąc o druku, najczęściej mamy na myśli tekst, ale wydruki to przecież nie tylko materiały pisane. Drukować można również rysunki, zdjęcia, tabelki, wykresy, symbole itd. Mało tego – drukować można na różnych podłożach. Podstawowym jest oczywiście papier, ale druk można nanosić również na folię, aluminium albo płótno. Jak to zrobić, by nie wydawać fortuny? Co bardziej się opłaca – drukowanie w domu czy w drukarni?

Drukowanie na domowej drukarce

Drukowanie w domu jest bardzo wygodne i pod wieloma względami opłacalne, ale tylko wtedy, gdy dotyczy niewielkich partii materiału. Jeśli drukarki używamy od czasu do czasu, by wydrukować list przewozowy, fakturę, dokumenty aplikacyjne czy wypracowanie do szkoły, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ale jeśli chcemy drukować dużo, szybko i w wysokiej jakości, domowy sprzęt może nie wystarczyć, a koszty jego eksploatacji będą wysokie.

Domowa drukarka zazwyczaj jest urządzeniem wyposażonym w kilka podstawowych funkcji. Umożliwia skanowanie niewielkich formatów, kopiowanie dokumentów oraz drukowanie na papierze zwykłym, ozdobnym i fotograficznym. Jeśli jednak chcemy nanieść druk na folię albo tkaninę, bądź też wydrukować duży plakat, znowu zderzymy się ze ścianą. Domowy sprzęt najlepiej sprawdza się w przypadku klasycznego druku w formacie A4.

Drukarki, jakie spotykamy w szkołach i urzędach

W szkołach i urzędach spotykamy duże kserokopiarki, które nadają się do intensywnego użytkowania i nierzadko są w stanie obsługiwać większe formaty. Takie drukarki wyposażone są w solidne części i nadają się do kopiowania i drukowania dużych nakładów. Poza tym pracują dużo szybciej niż mały sprzęt domowy. Korzystanie z takich drukarek jest opłacalne, jeśli mamy do nich dostęp i jeżeli chcemy pozyskać dużą ilość niezbyt wymagających wydruków. Ich jakość nie będzie najgorsza, ale tez nie tak dobra, jak wydruków oferowanych przez profesjonalną drukarnię. Drukarnia Wrocław dysponuje profesjonalnym sprzętem, który umożliwia drukowanie w imponującej jakości.

Druk cyfrowy Wrocław – jak wygląda współpraca z drukarnią?

Drukowanie pojedynczej kartki tekstu taniej wyjdzie w domu, ale jeśli chcemy wydrukować całą partię kolorowych ulotek, wykonać estetyczne wizytówki, zaprojektować i wydrukować zaproszenia na roczek dziecka, osiemnastkę albo własny ślub, zdecydowanie lepiej zaufać specjalistom. Pracownicy drukarni naprawdę znają się na rzeczy. Poza tym każda drukarnia ma pewne widełki cenowe, a to klient decyduje, czy wybierze jak najtańszy wydruk, czy może zdecyduje, że drukarnia Wrocław ma zrobić coś lepiej, dokładniej, mimo że koszt realizacji zlecenia wówczas wzrośnie.

Dobra drukarnia realizuje zarówno druk cyfrowy Wrocław, jak i druk tradycyjnymi metodami. Zajmuje się drukiem małoformatowym, jak i wielkoformatowym. Drukuje na papierze i innych podłożach. Przyjmuje zlecenia zarówno od firm, jak i osób prywatnych. Dlatego jeśli drukujesz dużo i zastanawiasz się, czy taniej będzie w domu, czy w drukarni i co się bardziej opłaca (nie tylko cenowo), masz gotową odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.