Trendy w zaproszeniach ślubnych na rok 2022

Jeszcze kilkanaście lat temu nie przywiązywano tak dużej wagi do wyglądu zaproszeń ślubnych. Owszem, miały być estetyczne, czytelne, miały podobać się narzeczonym, ale zwykle kupowano gotowce, które można było nabyć w każdej księgarni i sklepach z artkułami papierniczymi. Później nastąpiła zmiana. Coraz częściej rezygnowano z gotowców z polami do uzupełnienia na rzecz zaproszeń personalizowanych, nierzadko przygotowanych na podstawie indywidulanego projektu. A jak sytuacja wygląda obecnie? Jakie są trendy w zaproszeniach ślubnych na rok 2022?

Modne zaproszenia ślubne

Zaproszenie na ślub i przyjęcie weselne zwykle wręczane jest osobiście, kiedy to narzeczeni odwiedzają po kolei wszystkie osoby z listy gości i informują o czasie i miejscu uroczystości. Zazwyczaj ma to miejsce na kilka miesięcy przed weselem, zatem gdyby nie papierowe zaproszenie, goście mogliby zapomnieć, w którym kościele/urzędzie odbędzie się ślub i o której godzinie. Z powyższego wynika, że zaproszenie pełni przede wszystkim funkcję informacyjną, ale jest też formą wyrażenia szacunku wobec zapraszanych osób. Nie wypada wręczyć zaproszenia niedopracowanego, niespójnego pod względem estetycznym, nieczytelnego.

Zaproszenia a dekoracje z papieru

Obecnie dużą wagę przywiązuje się do wyglądu zaproszeń. Mają być modne, a jednocześnie spójne z wizją artystyczną narzeczonych. Poza tym coraz więcej osób decyduje się na wykonanie większych zestawów papierowych dekoracji w tym samym stylu, a więc zaproszenia pasują do winietek, księgi gości, drzewka życzeń czy kart z podziękowaniami. Całość wygląda bardzo interesująco i estetycznie.

Trendy w zaproszeniach ślubnych

Gdzie wydrukować zaproszenia ślubne? Najlepiej w drukarni, która poświęca tej usłudze sporo miejsca w ofercie, a przy tym zatrudnia grafika, który może przygotować projekt zaproszenia od podstaw (zobacz zaproszenie ślubne Wrocław). Idealnie, jeśli drukarnia zajmuje się zarówno przygotowywaniem zaproszeń na podstawie pomysłów i szkiców klientów, jak i może zaproponować własne rozwiązania, spośród których klienci wybiorą najlepsze. Dobra drukarnia może zaprezentować zarówno wzory klasycznych zaproszeń ślubnych, jak i zaproszenia nawiązujące do najnowszych trendów. O jakich trendach mowa?

Omawiając trendy w zaproszeniach ślubnych, należy zwrócić uwagę, że nierzadko są to trendy całkowicie przeciwstawne. Z jednej strony modne są zaproszenia minimalistyczne, dość surowe w formie, bo jednostronicowe, pozbawione nadmiaru ozdobników, białe, z drugiej zaś dużym zainteresowaniem cieszą się zaproszenia złote, błyszczące, bogato zdobione, a także zaproszenia w ciemnych kolorach, takich jak granat, butelkowa zieleń czy burgund.

Zaproszenia ślubne – trendy 2022

Sezon ślubny dopiero przed nami, ale ci, którzy chcą pobrać się wiosną lub latem, mają niewiele czasu na przygotowanie i rozdanie zaproszeń ślubnych. Pomysłów na ciekawe zaproszenia warto poszukać w czasopismach i na blogach poświęconych tematyce ślubnej. Na pewno zostały tam szczegółowo omówione trendy w zaproszeniach ślubnych na nadchodzący sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.