Kalendarze reklamowe dla firm

Wiele zleceń przyjmowanych przez drukarnie w ostatnich miesiącach roku dotyczy wydruku kalendarzy. Firmy decydują się na wydruk kalendarzy, które będą ładne i przydatne dla klientów oraz kontrahentów, a jednocześnie spełnią funkcję reklamową.

Dlaczego warto zainwestować w kalendarze reklamowe?

Kalendarz to stosunkowo niedrogi nośnik reklamowy, a w przeciwieństwie do klasycznych ulotek i broszur informacyjnych, jest produktem użytecznym. Kalendarze wykorzystujemy na co dzień w domu i w miejscu pracy, sprawdzają się w momencie, gdy nasza pamięć zawodzi, ponadto usprawniają organizację dnia. Nic zatem dziwnego, że firmy chętnie inwestują w wydruk kalendarzy i wykorzystują ich potencjał promocyjny. Kalendarz to produkt, który za stosunkowo niewielkie pieniądze promuje firmę przez cały rok.

Najpopularniejsze rodzaje kalendarzy reklamowych

Na pewno każdy z nas choć raz posiadał kalendarz listkowy, zwany również kieszonkowym. Powszechną praktyką stało się łączenie tego typu kalendarzy z wizytówką firmy. Kalendarzyk bez problemu mieści się w portfelu, a korzystanie z niego jest banalnie proste.

Drugim popularnym rodzajem gadżetów reklamowych tego typu są kalendarze biurkowe, które, podobnie jak ramki na zdjęcia, można ustawić na biurku lub stoliku. Kalendarze biurkowe wykorzystywane są przede wszystkim w miejscach pracy.

Kolejną kategorię stanowią kalendarze ścienne. W tej grupie znajdują się zarówno kalendarze plakatowe, kalendarze spiralne, jak i kalendarze jednodzielne i trójdzielne z tzw. suwakiem.

Kalendarze reklamowe dla firm to również biuwary czy planszety. Są niezwykle przydatne w zawodach, w których konieczne jest notowanie dużej ilości informacji i skrupulatne planowanie dnia pracy.

Ostatnią kategorię stanowią kalendarze książkowe, które mogą przyjmować formę niewielkich książeczek w miękkiej okładce, jak i pokaźnych książek w sztywnej oprawie. Kalendarze książkowe mogą pełnić również funkcję notatnika i książki adresowej, często znajduje się w nich również mapa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.