Warte polecenia książki o grafice i designie

Projektantem grafiki najczęściej zostaje osoba uzdolniona plastycznie, mimo że tworzenie projektów komputerowych nie ma wiele, albo i nic wspólnego z rękodzielnictwem. Projektant grafiki wykonuje pracę przy użyciu komputera i specjalistycznego programu, ale w tej pracy z pewnością liczy się zmysł artystyczny i kreatywność. Oczywiście ogromne znaczenie mają również umiejętności techniczne i zdolność przyswajania informacji komputerowych. Projektant musi rysować, ilustrować za pomocą komputerowych programów graficznych, a także realizować prace związane z dalszym przetwarzaniem grafiki. Warto, aby wzbogacił swoją widzę poprzez lekturę książek o grafice i designie.

Projektant grafiki dzisiaj

Osoba wykonująca ten zawód musi posiadać wiedzę na temat popularnych programów graficznych, ale także konwencje i mody, jakie tworzą się w dziedzinie designu komputerowego. Skąd czerpać taką widzę? Na pewno przyda się wykształcenie kierunkowe, ale nawet osoby bez ukończonych studiów wyższych w dziedzinie grafiki komputerowej mogą być dobrymi projektantami. Swoją wiedzę mogą poszerzać poprzez różnorodne kursy, szkolenia i warsztaty komputerowe, wielogodzinne ćwiczenia w domowym zaciszu, jak i książki poruszające tę tematykę.

Książki o grafice i designie

Podstawową pozycją w bibliotece projektanta grafiki jest “Adobe Photoshop CS6/CS6 PL. Oficjalny Podręcznik”. To świetna książka dla nowicjuszy, ale powinny do niej zajrzeć także osoby doświadczone. Dzięki niej poznają kolejne możliwości Photoshopa. A publikacje na temat innych programów? Oczywiście są i takie, a jedną z nich jest „Kompendium DTP. Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign i Acrobat w praktyce”. Kolejną wartą polecenia książką jest „Pierwsza pomoc w typografii”, czyli zbiór porad dotyczących typografii i gotowe rozwiązania niektórych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.