Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym

Ślub z założenia jest początkiem wspólnego, spokojnego i szczęśliwego życia dwojga ludzi. O spokoju i szczęściu na pewno można mówić w odniesieniu do dawnego, sielskiego życia na wsi. A skoro tak, to elementy rustykalne, czyli kojarzące się z tą szczęśliwą, spokojną wsią, bardzo często pojawiają się podczas dekorowania sali weselnej, ale także na zaproszeniach ślubnych. Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym są obecnie bardzo modne, dlatego nowoczesne drukarnie oferują tworzenie projektów zaproszeń nawiązujących do tematyki wiejskiej, do naturalności.

Na czym polega styl rustykalny?

Jedna z cech charakterystycznych stylu rustykalnego jest prostota. Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym są dość proste, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i kolorystykę. Skromność i prostota jest jednak ich największą zaletą, ponieważ w takim wnętrzu naprawdę można ukoić zmysły i odpocząć. Styl rustykalny kojarzymy ze stylem popularnym na wsiach, bo rzeczywiście czerpie z niego całymi garściami. Nie chodzi jednak o to, jak obecnie wyglądają wiejskie domy, bo zwykle niczym nie różnią się od budynków zlokalizowanych na obrzeżach miast. Chodzi o dawne chaty wiejskie, w których przeważały drewniane meble, słomiane maty, proste dekoracje wykonane z materiałów naturalnego pochodzenia.

Bliskość natury, oszczędność form i naturalne kolory to podstawowe założenia stylu rustykalnego. Stosowany jest on nie tylko podczas dekorowania wnętrz, ale także w procesie projektowania biżuterii, wydruku książeczek dla dzieci czy tworzenia zaproszeń na ślub.

Rustykalne zaproszenia ślubne

Projekty zaproszeń ślubnych w stylu rustykalnym zwykle opierają się na kilku barwach, które śmiało możemy nazwać barwami ziemi. Będzie to biel, zieleń, brąz i beż, a także kolor nieba (błękitny, rzadziej intensywny niebieski). Rustykalność przejawia się jednak nie tylko w oszczędniej kolorystyce, ale i oszczędnym wzornictwie. Zaproszenia ślubne są pięknie ozdobione (najczęściej motywami kwiatowymi), ale nie jest tych ozdób zbyt wiele. Zaproszenie ma być przede wszystkim czytelne i dobrze spełniać swoją podstawową funkcję, tj. informować o miejscu i czasie ceremonii zaślubin.

Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym nawiązują do stylu wiejskiego, do spokojnego życia, zgodnego z rytmem natury. Absolutnie nie są jednak nudne, przeciwnie – oszczędne wzornictwo, pastelowe barwy i starannie dobierane czcionki tworzą razem bardzo ciekawe kompozycje. Na plus przemawia również zastosowanie wysokiej jakości, ekologicznych materiałów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.