Fotoksiążka – zachowaj wspomnienia.

Intensywny rozwój technologii cyfrowej sprawił, że dziś właściwe każdy z nas nieustannie ma pod ręką dobrej jakości aparat. Zdjęcia możemy robić zawsze i wszędzie, chyba że w jakimś miejscu zabraniają tego przepisy (dot. niektórych zabytków, jaskiń itp.). Niestety jednocześnie straciliśmy szacunek do fotografii papierowych – setki zdjęć przechowujemy na komputerach i dyskach zewnętrznych, a wiele z nich ulega zniszczeniu lub po prostu gubi się w gęstwinie innych plików. Drukowanie wybranych fotografii do rodzinnego albumu też nie wszystkich przekonuje, bo trudno wybrać zaledwie jedno czy dwa zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu, trudno zdecydować, które fotografie z rodzinnych uroczystości mają być przechowane dla potomnych.

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego albumu jest fotoksiążka, w której możemy umieścić kilkadziesiąt fotografii, a tym samym nadać swoim wspomnieniom piękną oprawę. Fotoksiążka jest nie tylko trwała, ale też niezwykle efektowana, dlatego sprawdzi się również jako prezent dla bliskiej osoby.

Fotoksiążka w formacie A4

Największym zainteresowaniem cieszą się fotoksiążki w formacie A4. Duże strony to wiele możliwości aranżacyjnych. Na każdej stronie może zmieścić się kilka zdjęć w różnych rozmiarach, a także dodatkowa grafika czy napisy. Oczywiście z ilością ozdobników nie należy przesadzać – fotoksiążka powinna być efektowna, ale i przejrzysta, dlatego wykonanie, jak i realizację projektu warto zlecić profesjonalnej drukarni.

Dzięki porządnie wykonanej fotoksiążce w formacie A4 wspomnienia z wyjazdów czy imprez rodzinnych zostaną umieszczone w jednym miejscu – nie zgubią się, nie zniszczą i zawsze będzie można do nich wrócić. Fotoksiążka to możliwość zaprojektowania kilkunastu lub kilkudziesięciu stron ze zdjęciami osób, miejsc, przedmiotów – wszystkiego, co warte zapamiętania. Wygląd stron (kolorystykę, typ czcionki itd.) można dopasować do upodobań własnych bądź gustu osoby, którą zamierzamy fotoksiążką obdarować. Fotoksiążka to świetny prezent na rocznicę, walentynki, dzień babci i dziadka, zakończenie szkoły i szereg innych wymagających wyjątkowej oprawy wydarzeń.

Fotografie połączone tematycznie

Fotografie wybrane do fotoksiążki nie powinny być ułożone w przypadkowej kolejności. Najlepiej prezentują się egzemplarze ze zdjęciami uporządkowanymi tematycznie, ukazującymi kolejne dni wakacji czy kolejne godziny całonocnej imprezy (na czele z imprezą weselną). Oczywiście fotoksiążka nie musi składać się wyłącznie z samych zdjęć – jeśli umieszczamy w niej fotografie z podróży, ciekawym dodatkiem będą bilety lotnicze, pocztówki czy muszelki.

Ciekawy projekt graficzny w połączeniu w wysoką jakością wydruku i trwałą oprawą pozwala na opracowanie fotoksiążki, obok której nie sposób przejść obojętnie. Taki nowoczesny album bardzo dobrze prezentuje się na półce z tradycyjnymi książkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.