Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy – na czym się skupić

Pokój dziecięcy spełnia wiele ról, może być pracownią, w której powstają skomplikowane dzieła. Jest również biurem, w którym nasze pociechy zmagają się z zadaniami szkolnymi z matematyki, biologii czy języka polskiego. Jednak co najważniejsze jest również miejscem do zabaw i sypialnią. Istotne jest, żeby przestrzeń dziecka była sympatyczna, przyjazna i bezpieczna. W pokoju dziecięcym należy wyznaczyć strefę odpoczynku i pracy. Kącik do nauki musi być dobrze oświetlony, najlepiej lampką z opcją regulacji. Należy zadbać o to, aby mali mieszkańcy domu mieli swój kąt, w który będą się dobrze czuć.

Wiek dziecka a urządzenie pokoju

pokój dzieckaNa samym początku należy zdecydować, czy pokój dziecięcy ma być przeznaczony dla niemowlaka, dziecka czy już nastolatka. Każdy etap wiekowy rządzi się swoimi prawami, także w doborze odpowiednich kolorów i dodatków w pokoju. Podstawą podczas urządzania pokoju jest oczywiście kreatywność, ale również elastyczność. Warto zainteresować starsze dziecko, aby brało czynny udział w projektowaniu swojego miejsca. Na pewno będzie czuło się w nim dużo lepiej, a i sam czas dobierania szczegółów będzie dla dziecka ciekawym przeżyciem. Ciekawym pomysłem jest również dodanie własnoręcznie robionych prac, małe dzieła sztuki robione przez nasze dziecko będą idealnie wyeksponowane.

Aranżacja pokoju dziecięcego

dziecięcy pokójDla młodszych dzieci zalecane są pastelowe kolory, pluszowe tkaniny i wesołe wzory. Także, jeżeli chodzi o dodatki pokój dziecięcy może być ciekawym miejscem. Zabawki, misie, delikatne i mięciutkie tkaniny na elementach dekoracyjnych będą bardzo mile widziane. Dobrym pomysłem będą również fototapety przedstawiające ulubione postaci z bajek. Wzory mogą również być związane ze zwierzątkami, samochodami czy zabawkami. Wszystko zależy od płci dziecka i jego upodobań. Warto, żeby dziecko samo wybrało motyw tapety, ponieważ to jego przestrzeń będziemy projektować. Na pewno w takiej atmosferze dzieci będą czuć się dobrze.

Pokój dziecięcy nie jest wcale łatwym pomieszczeniem naszego domu do zaprojektowania. Musimy przede wszystkim myśleć o komforcie naszego dziecka. Należy zagwarantować mu nie tylko odpowiednie miejsce do nauki czy odpoczynku, ale również zaaranżować je tak, aby dziecko czuło się w nim dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.