Fototapety orientalne – niebanalne dekoracje wnętrz

Oryginalne ozdoby pomieszczeń – fototapety orientalne

Dekorowanie pomieszczeń to modna dziś profesja, choć urządzenie wnętrz, zwłaszcza prywatnych, zwykle nie wymaga zatrudnienia fachowców w tej dziedzinie. Najważniejsze jest bowiem nie to, by pomieszczenie było ładne, ale dobrze spełniało swoją rolę – było funkcjonalne i komfortowe. Oczywiście funkcja estetyczna również ma niemałe znacznie, jednak pamiętajmy, że to, co podoba się jednemu, niekoniecznie musi zachwycać drugiego. Tak z pewnością jest w przypadku orientu. Ozdoby czy fototapety orientalne sprawiają, że wnętrze wygląda niezwykle oryginalnie. Niektórzy zachwycają się jego wyglądem, inni przyglądają się z zainteresowaniem, choć sami nie chcieliby w takim miejscu mieszkać.

Dlaczego orient wzbudza tak duże zainteresowanie?

Orient na fototapetach

Przede wszystkim dlatego, że dla nas, mieszkańców Europy, jest to kultura zupełnie obca, a przez to ciekawa. W Polsce prędzej da się zauważyć naśladowanie kultury państw Europy Zachodniej, aniżeli podążanie w kierunku wschodnim. Przez lata uważano tamte rejony za dzikie i niebezpieczne – w wielu przypadkach taki pogląd utrzymuje się do dziś. Jednocześnie jest w kulturze tamtych państw coś, co wzbudza powszechny zachwyt. Niektórzy otwarcie przyznają się do fascynacji orientem, ale po fototapety orientalne sięgają również ci, którym takie motywy po prostu dobrze się kojarzą i wprawiają w pozytywny nastrój.

Oryginalne ozdoby i dodatki wnętrzarskie

Oryginalne ozdoby i dodatki powiązane z kulturą Dalekiego Wschodu to, obok fototapet, różnego rodzaju wachlarze, papirusy czy tkaniny kimonowe, z których szyje się zasłony lub poszewki na poduszki. Okazuje się, że tego rodzaju ozdoby doskonale wyglądają w nowoczesnych, jasnych wnętrzach. Stają się modnym akcentem, obok którego nikt nie potrafi przejść obojętnie.

Fototapety orientalne – najpopularniejsze motywy

Oryginalne dekoracje najczęściej przywozi się z dalekich podróży, ale niejednokrotnie udaje się kupić ciekawy przedmiot w Polsce. Z pewnością w kraju można kupić dobrej jakości fototapety orientalne (wysokiej jakości produkty znajdziesz na tej stronie), które sprawdzą się w niemal każdy pomieszczeniu, szczególnie w salonie, kuchni czy sypialni. Takie fototapety spotykamy również w knajpkach serwujących azjatyckie posiłki.

Fototapety orientalne przedstawiają ludzi w tradycyjnych strojach chińskich czy japońskich – najczęściej są to kobiety w strojach szytych z jedwabiu, w mocnym makijażu i z wachlarzem w ręku. Jeśli mowa o wachlarzach – ten motyw występuje również na fototapetach solo, podobnie jak patyczki, którymi spożywa się posiłki. Niezwykle popularnym motywem są również kwitnące wiśnie, lampiony szczęścia czy japońskie świątynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.