Fototapety na wymiar

Fototapeta to produkt dekoracyjny, który zyskał ogromne uznanie dekoratorów wnętrz, chcących tworzyć nowoczesne, stylowe, a jednocześnie oryginalne i przytulne wnętrza mieszkalne. Zresztą fototapety na wymiar spotykamy nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również biurowcach, lokalach gastronomicznych i sklepach branżowych (np. sportowych, muzycznych, plastycznych). Są to produkty efektowne, łatwe w użyciu i trwałe.

Dlaczego fototapety na wymiar cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Możliwość zamówienia fototapety o określonych wymiarach sprawia, że dostarczone produkty idealnie spełniają swoją funkcję. Fototapeta może ozdobić część ściany, albo przykryć ją w całości. Fototapety najczęściej zamawia się właśnie po to, by udekorować jedną, centralną ścianę w pomieszczeniu. W przypadku salony zazwyczaj jest to ściana bezpośrednio za sofą albo nad kominkiem, w pokoju dziecięcym ściana nad łóżkiem, a w kuchni obszar nad blatem kuchennym.

Fototapety na wymiar nie tylko dekorują pomieszczenie, ale pozwalają na ukrycie ewentualnych mankamentów, plam i nierówności na ścianach. Są nieco grubsze niż zwykłe tapety papierowe, przez co dobrze przylegają do ściany, a jednocześnie wyrównują jej powierzchnię. Idealnie docięta fototapeta jest też znacznie łatwiejsza w montażu. Nie ma potrzeby przycinania i wyrównywania brzegów. Wystarczy posmarować spodnią warstwę fototapety klejem i docisnąć ją do ściany.

Fototapety na wymiar – efektowna i trwała dekoracja ścienna

Fototapeta to modny element dekoracyjny, podnoszący estetykę wnętrz o rozmaitym przeznaczeniu. Ze względu na to, że jest produktem trwałym, może być użyta zarówno w pokoju dziennym, pokoju dziecięcym, jak i pomieszczeniach o wyższej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Fototapety na wymiar dobrze przylegają do ściany, dlatego możliwość, że dziecko, czy nawet osoba dorosła przypadkiem zahaczy o odstający fragment, jest ograniczone do minimum. Fototapecie nie straszne drobne zabrudzenia. Wykonana jest z trwałego materiału, który można delikatnie przemywać bez obaw o uszkodzenie powierzchni i utratę ostrości wydruku.

Najmodniejsze fototapety do pokoju dziennego

Fototapety na wymiar sprzedawane są w najróżniejszych wzorach i kolorach. W tej chwili modne jest właściwie wszystko, choć oczywiście da się wyszczególnić kilka dominujących trendów w branży dekoracji wnętrz.

Do najmodniejszych fototapet należą w tej chwili te, które nawiązują do motywów zwierzęcych i florystycznych. Dekoracje w liście, palmy i kwiaty właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Wzory florystyczne zdobią poszewki na poduszki, zasłony, obrusy i serwetki, nic zatem dziwnego, że pojawiają się również na dekoracjach ściennych. Z kolei motywy zwierzęce dużą popularność zyskały kilka lat temu, nie chodzi jednak wyłącznie produkty zdobione wzorem w cętki czy wężową skórkę, ale również o fototapety przedstawiające stada dzikich zwierząt. Obok tego dużą popularnością cieszą się motywy we wzory graficzne. Część z nich została zaprojektowana w taki sposób, by optycznie powiększać pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.