Ciemny salon – jak ożywić wnętrze

Ciemny salon czyli jaki

brązowe ścianyKażdy z nas chce w pewien sposób oswoić przestrzeń i wyróżnić wnętrza, w których mieszkamy czy też przebywamy przez dłuższy okres czasu. Choć takie zdanie wydaje się na pozór bardzo trudne w rzeczywistości jest łatwiejsze. Czasem jednak stajemy w obliczu sytuacji kiedy urządzenie i dekorowanie, a wiec personalizowanie przestrzeni wcale nie jest tak proste jak mogłoby się to wydawać. W takich sytuacjach musimy się jednak trochę bardziej natrudzić. Co wtedy najlepiej robić? Wszystko będzie tutaj tak naprawdę zależało od tego z jaką sytuacją mamy do czynienia.

Ciekawym przykładem będzie dekorowanie ciemnego salonu. Ciemny salon może się odnosić do faktu, że salon to pomieszczenie, w którym mamy bardzo mało okien i w związku  z tym nie wpada do niego wystarczająca ilość światła, ale może to także wynikać  z innych przyczyn. Może tutaj na przykład chodzić o nietypowy układ przestrzeni  którym okna są zasłonięte. Może to także wynikać z faktu, że całe pomieszczenie jest małe lub dominuje w nim ciemna kolorystyka.. Ciemny salon to będzie często salon, w którym dominują po prostu ciemne barwy, takie które będą bardzo ciemne. Jeśli chodzi o ciemne barwy to czasem wystarczy jedna przestrzeń w takim salonie, która będzie po prostu będzie sprawiała, że będzie zbyt ciemno.

Pomysły na dekoracje

czarne ścianyCiemny pokój to pokój, który może być po prostu z jedną ciemną przestrzenią. Mogą tutaj być na przykład ciemne podłogi, ciemne ściany czy inne ciemne elementy, które poprzez swój intensywne kolor po prostu dominują w takiej przestrzeni. Jak jednak sprawić aby taki pokój był bardziej radosny i pełniejszy pozytywnej energii, co można w takich sytuacjach zrobić aby odzyskać równowagę pomiędzy światłem a ciemnością? Pomysłem, który sprawdzi się w każdym przypadku będzie tutaj na pewno odpowiednia dekoracja.

Nie chodzi tutaj nawet o drogie dekoracje czy profesjonalne elementy wykonane przez zawodowych dekoratorów wnętrz. Bardzo często wystarczy po prostu samemu coś fajnego wymyślić i nawet bardzo niewielkim kosztem wcielić to po prostu w życie. Jeśli chodzi o dekoracje, które mogą ożywić wnętrza to można inspirować się pomysłami znalezionymi w internacie, wśród przyjaciół i wśród rodziny. Ciekawe pomysły, które mogą zostać wykorzystane w dekoracji salonu i optycznym powiększeniu jego przestrzeni to na przykład: fototapety, tapety ścienne, obrazy na płótnie, elementy wykonane w technice 3d powodujące niezwykle ciekawe efekty przestrzenne oraz wiele innych. Każdy z tych elementów nie jest wcale drogi i może zostać wykonany samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.