Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym

Ślub z założenia jest początkiem wspólnego, spokojnego i szczęśliwego życia dwojga ludzi. O spokoju i szczęściu na pewno można mówić w odniesieniu do dawnego, sielskiego życia na wsi. A skoro tak, to elementy rustykalne, czyli kojarzące się z tą szczęśliwą, spokojną wsią, bardzo często pojawiają się podczas dekorowania sali weselnej, ale także na zaproszeniach ślubnych. Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym są obecnie bardzo modne, dlatego nowoczesne drukarnie oferują tworzenie projektów zaproszeń nawiązujących do tematyki wiejskiej, do naturalności.

Na czym polega styl rustykalny?

Jedna z cech charakterystycznych stylu rustykalnego jest prostota. Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym są dość proste, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i kolorystykę. Skromność i prostota jest jednak ich największą zaletą, ponieważ w takim wnętrzu naprawdę można ukoić zmysły i odpocząć. Styl rustykalny kojarzymy ze stylem popularnym na wsiach, bo rzeczywiście czerpie z niego całymi garściami. Nie chodzi jednak o to, jak obecnie wyglądają wiejskie domy, bo zwykle niczym nie różnią się od budynków zlokalizowanych na obrzeżach miast. Chodzi o dawne chaty wiejskie, w których przeważały drewniane meble, słomiane maty, proste dekoracje wykonane z materiałów naturalnego pochodzenia.

Bliskość natury, oszczędność form i naturalne kolory to podstawowe założenia stylu rustykalnego. Stosowany jest on nie tylko podczas dekorowania wnętrz, ale także w procesie projektowania biżuterii, wydruku książeczek dla dzieci czy tworzenia zaproszeń na ślub.

Rustykalne zaproszenia ślubne

Projekty zaproszeń ślubnych w stylu rustykalnym zwykle opierają się na kilku barwach, które śmiało możemy nazwać barwami ziemi. Będzie to biel, zieleń, brąz i beż, a także kolor nieba (błękitny, rzadziej intensywny niebieski). Rustykalność przejawia się jednak nie tylko w oszczędniej kolorystyce, ale i oszczędnym wzornictwie. Zaproszenia ślubne są pięknie ozdobione (najczęściej motywami kwiatowymi), ale nie jest tych ozdób zbyt wiele. Zaproszenie ma być przede wszystkim czytelne i dobrze spełniać swoją podstawową funkcję, tj. informować o miejscu i czasie ceremonii zaślubin.

Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym nawiązują do stylu wiejskiego, do spokojnego życia, zgodnego z rytmem natury. Absolutnie nie są jednak nudne, przeciwnie – oszczędne wzornictwo, pastelowe barwy i starannie dobierane czcionki tworzą razem bardzo ciekawe kompozycje. Na plus przemawia również zastosowanie wysokiej jakości, ekologicznych materiałów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *