Fototapety orientalne – niebanalne dekoracje wnętrz

Oryginalne ozdoby pomieszczeń – fototapety orientalne

Dekorowanie pomieszczeń to modna dziś profesja, choć urządzenie wnętrz, zwłaszcza prywatnych, zwykle nie wymaga zatrudnienia fachowców w tej dziedzinie. Najważniejsze jest bowiem nie to, by pomieszczenie było ładne, ale dobrze spełniało swoją rolę – było funkcjonalne i komfortowe. Oczywiście funkcja estetyczna również ma niemałe znacznie, jednak pamiętajmy, że to, co podoba się jednemu, niekoniecznie musi zachwycać drugiego. Tak z pewnością jest w przypadku orientu. Ozdoby czy fototapety orientalne sprawiają, że wnętrze wygląda niezwykle oryginalnie. Niektórzy zachwycają się jego wyglądem, inni przyglądają się z zainteresowaniem, choć sami nie chcieliby w takim miejscu mieszkać.

Dlaczego orient wzbudza tak duże zainteresowanie?

Orient na fototapetach

Przede wszystkim dlatego, że dla nas, mieszkańców Europy, jest to kultura zupełnie obca, a przez to ciekawa. W Polsce prędzej da się zauważyć naśladowanie kultury państw Europy Zachodniej, aniżeli podążanie w kierunku wschodnim. Przez lata uważano tamte rejony za dzikie i niebezpieczne – w wielu przypadkach taki pogląd utrzymuje się do dziś. Jednocześnie jest w kulturze tamtych państw coś, co wzbudza powszechny zachwyt. Niektórzy otwarcie przyznają się do fascynacji orientem, ale po fototapety orientalne sięgają również ci, którym takie motywy po prostu dobrze się kojarzą i wprawiają w pozytywny nastrój.

Oryginalne ozdoby i dodatki wnętrzarskie

Oryginalne ozdoby i dodatki powiązane z kulturą Dalekiego Wschodu to, obok fototapet, różnego rodzaju wachlarze, papirusy czy tkaniny kimonowe, z których szyje się zasłony lub poszewki na poduszki. Okazuje się, że tego rodzaju ozdoby doskonale wyglądają w nowoczesnych, jasnych wnętrzach. Stają się modnym akcentem, obok którego nikt nie potrafi przejść obojętnie.

Fototapety orientalne – najpopularniejsze motywy

Oryginalne dekoracje najczęściej przywozi się z dalekich podróży, ale niejednokrotnie udaje się kupić ciekawy przedmiot w Polsce. Z pewnością w kraju można kupić dobrej jakości fototapety orientalne (wysokiej jakości produkty znajdziesz na tej stronie), które sprawdzą się w niemal każdy pomieszczeniu, szczególnie w salonie, kuchni czy sypialni. Takie fototapety spotykamy również w knajpkach serwujących azjatyckie posiłki.

Fototapety orientalne przedstawiają ludzi w tradycyjnych strojach chińskich czy japońskich – najczęściej są to kobiety w strojach szytych z jedwabiu, w mocnym makijażu i z wachlarzem w ręku. Jeśli mowa o wachlarzach – ten motyw występuje również na fototapetach solo, podobnie jak patyczki, którymi spożywa się posiłki. Niezwykle popularnym motywem są również kwitnące wiśnie, lampiony szczęścia czy japońskie świątynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *